Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 listopada 2019
ROLA BRONI PANCERNEJ I ZMECHANIZOWANEJ NA WSPÓŁCZESNYM POLU WALKI
Konferencja

Przedstawiciel Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych na konferencji „ROLA BRONI PANCERNEJ I ZMECHANIZOWANEJ NA WSPÓŁCZESNYM POLU WALKI”

W dniu 14.11.2019 r. przedstawiciel Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych ppłk Stanisław Błażejewski uczestniczył w zorganizowanej przez Instytut Strategii Wojskowej Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej, konferencji na temat „Rola broni pancernej i zmechanizowanej na współczesnym polu walki”. Celem konferencji było umożliwienie wymiany doświadczeń i poglądów dotyczących roli i miejsca Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych w operacjach na współczesnym i przyszłym polu walki.

Uczestnikami dyskusji naukowych podczas których wielokrotnie podnoszono kwestie znaczenia wykorzystania nowych technologii w kontekście opracowania założeń do nowego czołgu dla SZ RP, byli eksperci reprezentujący liczne instytucje, jednostki i komórki organizacyjne resortu obrony narodowej. Dodatkowo, w konferencji wziął udział przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów, który wygłosił referat nt.: „Wojna nowej generacji a wyzwania modernizacyjne SZ RP".

Autor tekstu: ppłk Stanisław BŁAŻEJEWSKI

generuj pdf
go-up
Kontakt

Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych
Krajewskiego 3/5
00-909 Warszawa
tel. 261877504
fax. 261877539
i3to@mon.gov.pl

    
  • BIP