home
Aktualności
Środa, 16 stycznia 2019 r.
18.01.2018

W dniu 18 stycznia 2018 roku w Inspektoracie Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych odbyła się uroczystość pożegnania oficera kończącego blisko 37-letnią zawodową służbę wojskową pana płk. mgr inż. Romana Bogackiego.
Płk Roman Bogacki jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i studiów podyplomowych na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Służył m. in. w Wojskowym Instytucie Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu oraz Departamencie Polityki Zbrojeniowej MON. Był przedstawicielem narodowego dyrektora ds. uzbrojenia w Stałym Przedstawicielstwie RP przy NATO w Brukseli. Po zakończonej kadencji objął stanowisko szefa Wydziału Uzbrojenia i Sprzętu Wojskowego w Dowództwie Wojsk Lądowych. Od września 2013 roku jest głównym specjalistą w Inspektoracie Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO). W 2014 roku objął funkcję krajowego przedstawiciela w programie kosmicznym Unii Europejskiej „Space Surveillance Tracking”. Inspektorat istnieje już niespełna 5 lat. Pan Pułkownik służył w nim od początku jego istnienia czyli od 01.09.2013 roku.
W czasie spotkania głos zabrał Szef Inspektoratu płk dr hab. inż. Sławomir Augustyn, który złożył odchodzącemu oficerowi podziękowania za profesjonalną służbę w Inspektoracie I3TO, a także życzył panu pułkownikowi pomyślności na niwie cywilnej kariery zawodowej.
Na uroczystości obecna była kadra zawodowa oraz pracownicy Inspektoratu I3TO. Wszyscy oni wyrażali słowa serdeczności dla żegnającego się oficera z zawodową służbą wojskową. Uroczystość zakończyła się jego wpisem do Księgi Pamiątkowej.

Autor tekstu: płk Rafał Baran, autor zdjęć: Klaudia Reczulska


NSR
WP-GO